Medardas Stankevičius 2010 m. Europos mini jaunučių TOP – 16 iškovojo antrą vietą

2010 metų spalio 16-17 dienomis Belgijoje ( Blegny miestelyje) vyko 5-tos Europos mini jaunučių TOP – 16 varžybos, kurias rėmė „Stiga“. Šios varžybos vykdomos nuo 2006 metų.

Dalyvauti šiame turnyre buvo pakviesti po16 berniukų ir mergaičių, gimusių 1999 metais ir jaunesnių, Europos mini jaunučių čempionate Prancūzijoje patekusių į stipriausių 16-tuką. Tai kauniečiai Jogailė Rudzinskaitė (4 – ta vieta) ir STA "Topsas" narys Medardas Stankevičius (6 – ta vieta), bei jonavietis Rimas Lesiv (18-ta vieta). Rimas dėl ligos TOP-16 varžybas buvo priverstas praleisti.

Kartu su sportininkais vyko treneris Viktoras Stankevičius ir Jogailės tėvelis Gintaras, kuris negailėdamas nei laiko, nei sveikatos talkino Lietuvos delegacijai kelionėje ir varžybose.

Kelionės išlaidas finansavo Stalo teniso paramos fondas (STPF), o už viežbutį ir maitinimą sportininkai susimokėjo patys.

Pirmame etape varžybos vyko grupėse. 16 dalyvių (berniukai ir mergaitės) buvo paskirstyti į „A“ ir „B“ grupes, kuriuose buvo žaidžiama ratų sistema. Antrame etape 1 – 2, 3 – 4, 5 – 6, 7 – 8 vietų, grupių laimėtojai, toliau minusine sistema žaidė dėl 1 – 4, 5 – 8, 9 – 12, 13 – 16 vietų. „A“ grupėje, iškovoję 1, 3, 5, 7 vietas, toliau dėl aukštesnių vietų žaidė su „B“ grupėje iškovojusiais 2, 4, 6, 8 vietas. „B“ grupėje užėmę 1, 3, 5, 7 vietas kovėsi su „A“ grupės 2, 4, 6, 8 vietos laimėtojais. Trečias etapas: antro etapo laimėtojai toliau dėl žaidė dėl 1 – 2, 5 – 6, 9 – 10, 13 – 14 vietų, o pralaimėję antram etape - dėl 3 – 4, 7 – 8, 11 – 12, 15 – 16 vietų.

Medardo Stankevičiaus ir Jogailės Rudzinskaitės varžybų suvestinė

Pirmame etape „A“grupės varžybose Medardas įveikė Pezzi Daniele (Italija) 3-2 (15, -8, 10, -7, 07), Reynaud Joris (Prancūzija) 3:1 (7, 9, -10, 11), Sipos Bares (Rumunija) 3:1 (-06, 6, 8, 7), Padial Mikel (Ispanija) 3:0 (2, 4, 8), Cnudde Florian (Belgija) 3:1 (8, -6, 2, 9), Martinko Jiri (Čekija) 3:1 (-9, 6, 4, 9). Dėl pirmos vietos mūsų šalies atstovas grupėje susitiko su Soderlund Simon (Švedija), pralaimėjo 2:3 (13, -4, 6, -11, -8) ir liko antras.

Antrame etape Medardas įveikė „B“ grupės laimėtoją Anca Vladimirą iš Rumunijos 3:1(8,-7,7,6), kuris „Joola“ tarptautiniame turnyre Vengrijoje buvo iškovojęs antrą vietą.

Finale dėl pirmos vietos Medardas Stankevičius vėl susitiko su Soderlund Simon. Kaip ir grupės varžybose, susitikimas buvo labai įtemptas. Pirmas dvi partijas laimėjo kaunietis (11 -6, 11-5), tačiau kitas tris sėkmingiau kovojo švedas (11 : 6, 11: 8, 11: 6) ir tapo šių varžybų nugalėtoju. Medardas užėmė antrą vietą. Trečias - Anca Vladimir (Rumunija).

Varžybos Jogailei Rudzinskaitei nebuvo tokios sėkmingos kaip Prancūzijoje. Jogailė grupės varžybose liko aštunta, įveikusi tik Salpin Anaïs iš Prancūzijos. Žaidžiant dėl 13 – 16 vietų kaunietė įveikė Gawolek Belana (Vokietija) 3: 0 (9, 2, 8), tačiau pralaimėjo Naglic Nikai (Slovėnija) 3 : 1 (8, -8, 4, 6) ir užėmė 14 – tą vietą.

Sveikiname Medardą Stankevičių ir jo trenerius Romą ir Viktorą Stankevičius.