Iš pasaulio jaunučių pirmenybių M.Stankevičius grįžta su trimis medaliais

Egipte šeštadienį baigėsi pasaulio jaunučių pirmenybės, kuriose dalyvavo 32 geriausieji pasaulio jaunieji stalo tenisininkai. Lietuvis Medardas Stankevičius šiose pirmenybėse demonstravo fantastišką žaidimą ir patekęs tarp pirmenybių lyderių įrodė, kad yra pasaulio jaunųjų stalo tenisininkų elite. Jis iškovojo 3 medalius: aukso su Europos rinktine, bronzos dvejetų varžybose ir bronzos vienetų varžybose. Vaikinų vienetų varžybose mažajame finale nusileidęs Europos jaunučių čempionui bei pirmenybių favoritu laikytam rumunui Christian Pletea, užėmė aukštą – 4-ą vietą. Bronzos medaliu buvo apdovanoti abu sportininkai.

M.Stankevičius šiose pirmenybėse pergalingai keliavo iki pusfinalio tiek vaikinų vienetų, tiek dvejetų varžybose. Aštuntfinalyje jis 4:0 (11:7, 11:6, 11:7, 11:8) nugalėjo brazilą G.Teodoro, ketvirtfinalyje 4:1 (11:9, 11:9, 11:2, 6:11, 12:10) įveikė Amerikai atstovaujantį Jack Wang. Pusfinalyje jis stojo į dvikovą su dvejetų partneriu, jaunuoju Švedijos stalo teniso talentu Truls Moregard. Šiame susitikime lietuviui 2:4 (11:7, 3:11, 8:11, 12:10, 8:11, 5:11) teko pripažinti varžovo pranašumą. Mažajame finale lietuvis turėjo žaisti prieš vieną pajėgiausių pasaulio ir Europos jaunųjų stalo tenisininkų, galingąjį rumuną Christian Pletea, kuris pusfinalyje 3:4 (12:10, 4:11, 11:7, 14:12, 2:11, 5:11, 6:11) patyrė pralaimėjimą prieš kiną Shou Yang. M.Stankevičius tik po atkaklios kovos pirmenybių antrajai raketei pralaimėjo 2:3 (9:11, 14:12, 4:11, 13:11, 8:11). Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 4-ą vietą. Pasaulio jaunučių pirmenybių čempionu tapo kinas S.Yang, finale 4:3 (12:14, 12:10, 10:12, 11:8, 9:11, 13:11, 11:6) palaužęs švedą T.Moregard.

Dvejetų varžybose lietuvio ir švedo Truls Moregard duetas tapo bronzos medalių laimėtojais. Pusfinalyje jų laukė rimtas iššūkis – kova su komandinėse varžybose nugalėtais azijiečiais japonu Koyo Kanamitsu ir kinu Shou Yang. Šįsyk laimėjimo pakartoti nepavyko ir rezultatu 0:3 (9:11, 9:11, 9:11) pergalę šventė varžovai, vėliau tapę dvejetų varžybų čempionais. Finale K.Kanamitsu ir S.Yang 3:2 (5:11, 11:7, 9:11, 11:8, 11:6) įveikė korėjietį J.Song ir indą P.Virmani.

Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša džiaugėsi puikiu jaunojo Lietuvos stalo teniso talento pasirodymu: „Tokio rango varžybose M.Stankevičius pasiekė neįtikėtinus rezultatus. Pasauliniame jaunučių reitinge būdamas 26-as, šiose pirmenybėse pateko tarp 4 stipriausiųjų planetos žaidėjų bei nugalėjo pirmenybių čempionu tapusį kiną, kuriam tai buvo vienintelis pralaimėjimas“. Rimgaudo Balaišos nuomone, šios pergalės sportininkui suteiks dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.